Instalacja filtrów do wody
Filtry powinny być umieszczone w domu (nie w prowizorycznych studzienkach), w miejscu, gdzie panują odpowiednie warunki dla działania urządzeń elektronicznych i zbiorników z wodą (ochrona przed niską temperaturą). Może to być kotłownia, garaż.
W przypadku wody wodociągowej podłączenie filtrów wykonuje się za wodomierzem, a jeśli dom jest zasilany wodą z własnego ujęcia, zaraz za wejściem wody do budynku.
Podstawowym procesem stosowanym w technologii uzdatniania wody jest filtracja. Polega na oddzielaniu cząstek zawieszonych, podczas przepływu wody przez złoże filtracyjne. Specyficznym rodzajem filtracji jest wymiana jonowa, podczas której następuje zatrzymywanie wybranych substancji rozpuszczonych. Wypełnienia filtrów domowych stanowią różnego rodzaju materiały filtracyjne, odpowiednio dobrane, w zależności od rodzaju procesu prowadzonego na filtrze. Każde złoże ma swoje specyficzne zastosowanie, optymalne warunki pracy, np. minimalną wysokość zasypania. Złoża wymienia się z częstotliwością zależną od ich wytrzymałości i właściwości oraz prowadzonego procesu filtracji.
Ponieważ w filtrach znajdują się złoża filtracyjne wymagające płukania, okresowo powstają tzw. popłuczyny, które traktuje się jak ścieki. Zatem do prawidłowego zainstalowania filtrów konieczne jest podłączenie ich do kanalizacji. Popłuczyny odprowadza się łącznie z innymi ściekami do szamba, przydomowej oczyszczalni, za pomocą kanalizacji zbiorczej lub odrębnie – wykonuje się studnię chłonną.
Standardowe filtry do wody oraz lampy UV posiadają elektroniczne sterowniki, z tego względu konieczne jest ich podłączenia do prądu, czyli wpięcie do standardowego gniazda elektrycznego 230 V. Oczywiście takie urządzenia jak filtry narurowe, w których wymienia się wkład lub ręcznie oczyszcza siatkę filtracyjną mają pod tym względem mniej wymagań.
Potrzebujesz konkretnej oferty. Napisz, zadzwoń – KONTAKT. Możesz też zostawić wiadomość w okienku widocznym w prawym dolnym rogu ekranu.