Filtry do wody

Instalacja filtrów do wody

Filtry powinny być umieszczone w domu (nie w prowizorycznych studzienkach), w miejscu, gdzie panują odpowiednie warunki dla działania urządzeń elektronicznych i zbiorników z wodą (ochrona przed niską temperaturą). Może to być kotłownia, garaż.

W przypadku wody wodociągowej podłączenie filtrów wykonuje się za wodomierzem, a jeśli dom jest zasilany wodą z własnego ujęcia, zaraz za wejściem wody do budynku.

Podstawowym procesem stosowanym w technologii uzdatniania wody jest filtracja. Polega na oddzielaniu cząstek zawieszonych, podczas przepływu wody przez złoże filtracyjne. Specyficznym rodzajem filtracji jest wymiana jonowa, podczas której następuje zatrzymywanie wybranych substancji rozpuszczonych. Wypełnienia filtrów domowych stanowią różnego rodzaju materiały filtracyjne, odpowiednio dobrane, w zależności od rodzaju procesu prowadzonego na filtrze. Każde złoże ma swoje specyficzne zastosowanie, optymalne warunki pracy, np. minimalną wysokość zasypania. Złoża wymienia się z częstotliwością zależną od ich wytrzymałości i właściwości oraz prowadzonego procesu filtracji.

Ponieważ w filtrach znajdują się złoża filtracyjne wymagające płukania, okresowo powstają tzw. popłuczyny, które traktuje się jak ścieki. Zatem do prawidłowego zainstalowania filtrów konieczne jest podłączenie ich do kanalizacji. Popłuczyny odprowadza się łącznie z innymi ściekami do szamba, przydomowej oczyszczalni, za pomocą kanalizacji zbiorczej lub odrębnie – wykonuje się studnię chłonną.

Praktycznie każdy filtr do wody czy lampa bakteriobójcza UV potrzebuje podłączenia do prądu – chodzi o standardowe gniazdo elektryczne 230 V. Wyjątkiem są filtry siatkowe z manualnym czyszczeniem lub z wymiennymi wkładami.

Pracą filtrów, ich płukaniem, regeneracją sterują głowice w pełni elektroniczne, najczęściej skonstruowane tak, iż mogą pracować, oczyszczając wodę nawet o bardzo niskiej jakości. Ręcznej obsługi mogą wymagać tylko narurowe filtry mechaniczne.

Potrzebujesz konkretnej oferty. Napisz, zadzwoń – KONTAKT. Możesz też zostawić wiadomość w okienku widocznym w prawym dolnym rogu ekranu.